Europos judumo savaitė 2023

Europos judumo savaitę pradėjome aktyviai sportuodami. Ši tarptautinė iniciatyva rengiama nuo 2002 metų ir skirta didinti gyventojų sąmoningumą apie darnų judumą. Specialioji pedagogė Ligita Arbočienė sudarė savaitės veiklų planą, kurio realizavimas suteikė sportiško aktyvumo džiaugsmo vaikams ir pedagogams.
2023 m. rugsėjo 18 dieną Priešmokyklinio ugdymo „Žvirbliukų“ grupės vaikai lydimi socialinės pedagogės Rūtos Paukštienės, ikimokyklinio ugdymo mokytojos Ingridos Navikienės ir mokytojo padėjėjos Vijoletos Baltaduonienės ėjo į Utenos daugiafunkcį sporto centrą. Jame treneris Gediminas Paukštė vaikus supažindino su rankinio žaidimu.
Rugsėjo 19 d., antradienį, vyko smagūs sportiniai užsiėmimai vaikams su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Brigita Kavolėliene ir kineziterapeuto padėjėja Martyna Šaltenyte. Vaikai lavino koordinacijos, taiklumo, lankstumo įgūdžius kartu mokydamiesi gražiai bendrauti.
Rugsėjo 20 d., trečiadienį - vaikai sportavo su savo grupės draugais lauke, kur mokytojos sugalvojo jiems įdomių žaidimų. Vaikų poilsio metu įvyko mokytojų kvadrato varžybos, kurioms teisėjavo direktorė Diana Kraujalienė. Varžybos draugiškai pasibaigė lygiosiomis.
Rugsėjo 21 d., ketvirtadienį, vyko mankšta, dviratukų ir paspirtukų estafetės, lenktynės bei judrūs žaidimai vaikams Dauniškio gimnazijos stadione. Liejosi smagios emocijos, lenktyniaujantiems padėjo sirgalių palaikymas. Vaikams šį tradicinį renginį organizavo sumanios ikimokyklinio ugdymo mokytojos Regina Kavaliauskienė, Palma Čiutienė, Elena Zabukienė. Joms padėjo: specialioji pedagogė Ligita Arbočienė, logopedė Jūratė Trinkūnienė, kineziterapeuto padėjėja Martyna Šaltenytė.
Rugsėjo 22 d., penktadienį -  Solidarumo bėgimo akcijoje priešmokyklinukai ir vyresnieji vaikai bėgo aplink Dauniškio ežerą, mažesni žingsniavo Dauniškio ežero poilsio zonos miško takeliu, o patys mažiausi  įveikė solidarumo metrus palei darželio tvorą. Po bėgimo visi gavo medalius (barankas). Sodelyje laukė kavinės šeimininkės. Vaikai atsigaivino vandeniu, vaišinosi obuoliais. Renginį organizavo: specialioji pedagogė Ligita Arbočienė, socialinė pedagogė Rūta Paukštienė, kineziterapeuto padėjėja Martyna Šaltenytė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Brigita Kavolėlienė, meninio ugdymo mokytoja Elena Zabukienė, logopedė Jūratė Trinkūnienė, maitinimo organizatorė Stanislava Jauniškienė.
Veiksime ir toliau, kad ši savaitė nebūtų tik vienkartinis reiškinys, o mūsų bendruomenė rinktųsi sveiką, aktyvų gyvenimo būdą tiek sau, tiek vaikams.