Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti.

banner1

banner4

Specialusis pedagogas (logopedas)

Specialioji pedagogė (logopedė) Danutė Bertašiūtė

Logopedė Jūratė Trinkūnienė


Padeda vaikams, turintiems kalbos ir komunikacijos sutrikimų;
Įvertina vaiko kalbą, žodyno apimtį, gramatinę kalbos sandarą, artikuliacinio aparato, garsų tarimo,foneminės klausos ypatumus, rišlaus pasakojimo įgūdžius;Šalina specialiųjų poreikių vaikų kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimus;
Lavina vaikų kalbą metodinėmis priemonėmis ir didaktiniais žaidimais;Užsiėmimų metu skatina vėluojančią vaikų kalbą, moko taisyklingo garsų tarimo, lavina dėmesį, atmintį, smulkiąją motoriką.Teikia konsultacijas pedagogams ir tėvams (globėjams) specialiosios pedagoginės pagalbos vaikams klausimais.

Sarange Varange
Sarange Varange

 

Vieša paskyros Facebook grupė „Šarangė Varangė“ skirta švietimo pagalbos specialistams, mokytojams, tėveliamsieškantiems idėjų vaikų ugdymui, lavinimui. Junkitės prie paskyros, dalyvaukite diskusijose ir raskite naudingos informacijos.

 

 

 

 

Kas yra smulkioji motorika
Kas yra smulkioji motorika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAS YRA SMULKIOJI MOTORIKA?

Smulkioji motorika apima mažesnių riešo, plaštakos ir pirštų raumenų naudojimą atliekant tikslius, rafinuotus judesius. Smulkioji motorika paprastai yra susijusi su funkcinėmis užduotimis tokiomis, kaip stalo įrankių laikymas, batų raištelių rišimas ir manipuliavimas mygtukais. Be to, norint laikyti ir valdyti pieštuką norint užrašyti savo vardą, kirpti žirklėmis ir spalvinti reikia smulkiosios motorikos įgūdžių.

KODĖL TAI SVARBU?

Smulkioji motorika yra svarbi, nes tai būtina sąlyga daugeliui savarankiškumo, mokymosi ir žaidimo įgūdžių. Kai smulkiosios motorikos įgūdžiai yra geri, leidžia vaikui pasiekti pasisekimą kasdieniame gyvenime, tai padidina jo pasitikėjimą ir savarankiškumą. Smulkioji motorika yra ypač svarbi nepriklausomai atlikti savipriežiūros veiksmus, pvz., išspausti dantų pastą ant dantų šepetėlio, atsidaryti gertuvę ar dėžutę su maistu. Smulkioji motorika taip pat yra neatsiejamas įgūdis mokykloje, pvz., norint užrašyti savo vardą ir neatsilikti nuo bendraamžių. Galiausiai smulkioji motorika yra būtina funkciniams žaidimo įgūdžiams tokiems, kaip žaidimas su lego ir manipuliavimas dėlionės detalėmis. Visos šios sritys yra labai svarbios padidinant vaiko pasitikėjimą savo sugebėjimais, įskaitant ir mokymosi rezultatus ir bendravimą su bendraamžiais.

ŽENKLAI, RODANTYS SMULKIOSIOS MOTORIKOS PROBLEMAS

Požymiai, rodantys, kad vaikas gali turėti smulkiosios motorikos įgūdžių problemų, yra šie:
Sunku laikyti pieštuką ar atrodo nepatogiai jį laiko.
Prašo tėvų pagalbos, kad aprengti, susitvarkyti.
Vengia užduočių, kurios atliekamos su rankomis.
Trūksta susidomėjimo piešiant, rašant, karpant.

KAIP ERGOTERAPEUTAS GALI PADĖTI?

Ergoterapeutai dirba su vaikais ir jų šeimomis, kad lavintų pagal amžių tinkamus smulkiosios motorikos įgūdžius, kurie kiekvienam vaikui suteikia pasitikėjimą ir savarankiškumą. Smulkioji motorika gali būti lavinama taikant strateginė funkcinių įgūdžių praktiką, pvz., batų rišimą, manipuliavimą mygtukais, naudojimąsi stalo įrankiais. Be to ergoterapeutas gali lavinti smulkiosios motorikos įgūdžius žaisdami žaidimus, pvz., manipuliuodami mažais žaislais, ranką stiprinančiomis priemonėmis (pincetu, skalbinių segtukais, žnyplėmis). Trumpai tariant, ergoterapijos paslaugų tikslas yra paskatinti kiekvieną vaiką pasiekti pasitikėjimo, savarankiškumo kasdieniame gyvenime.

___________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

Facebook

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 

Dėmesio tėveliams!
Už vaikų išlaikymą darželyje mokėkite į
AB Šiaulių banko sąskaitą LT417181100000142761.
Paremkite mus pasinaudodami internetine bankininkyste:
Gavėjas: Utenos vaikų lopšelis-darželis „Gandrelis“
Sąsk. Nr. AB Šiaulių bankas LT 147 181 1000 0014 2762
Mokėjimo paskirtis: Parama
Ačiū!
Pagalba vaikams

https://www.smm.lt/

https://www.utena.lt/index.php/lt/

Svietimas


https://usc.utena.lm.lt/

http://www.utenavsb.lt/

http://www.uvb.lt/lt/ 

http://www.kulturautenoje.lt/

 

laisvos vietos

tevu linija internetas

http://www.mazujuzaidynes.lt/

 

Tu ne vienas

gdggasvzx

Sveikatiada

logo 

 

 

 

 

https://www.litnet.lt/lt/ 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright (c) www.gandrelis.utena.lm.lt 2015. All rights reserved.
Designed by olwebdesign.com