banner1

banner4

Judėk šokio ritmu 2019

2019 metų Europos judumo savaitės tikslas yra atkreipti dėmesį į saugų vaikščiojimą ir važiavimą dviračiu bei naudą mūsų sveikatai ir aplinkai. 2019 m. rugsėjo 12 dieną „Pelėdžiukų“ grupės vaikai su mokytoja Irena Surgailiene, jos padėjėja Laimute Vilutiene ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Kristina Jasiūniene vyko į Utenos Dauniškio gimnaziją. Vaikai ne tik kalbėjo apie aktyvų judėjimą, saugaus vaikščiojimo ir važiavimo dviračiu privalumus, bet ir linksmai pašoko, realiai pajuto kaip judėjimas sukuria gerą nuotaiką. 

Mokslo metų pradžios šventė

Visi, visi, pailsėję, paūgėję, sustiprėję vaikučiai rugsėjo 2 dieną rinkosi į darželio kiemelį pasitikti rudenėlio ir vasarėlę išlydėti. Susirinkę vieni į kitus pažiūrėjome, šypsenas padovanojome, draugus apkabinome, nepažįstami susipažinome. Kartu su Mergaitės Rūtos žaisliukais (Rūta Paukštiene) Kiškučiu (Egle Sriubiene) apie raides ir šypsenas pasikalbėjo, Meškučiu (Loreta Tumaite) prisiminė šviesoforo spalvas ir kaip gatvę pereiti, Beždžionėle (Laisvida Pakeniene) paskaičiavo, Lėle (Zita Pelakauskiene) namelį suklijavo. Visi kartu mokslams ir dideliems darbams nusiteikėme, mokslo ir žinių dieną paminėjome. 

Vienos dienos lauko darželis 2019

Jau antrus metus Futbolo klubo „Utenos Utenis“ futbolininkai ir socialinė pedagogė Rūta Paukštienė organizuoja vienos dienos lauko darželį Utenio stadione. Vaikai stadione ne tik mokosi žaisti futbolą, bet ir smagiai leidžia laiką pažindami gamtą, išbandydami naujas veiklas ir grūdindamiesi gryname ore. Sportuodami vaikai mokosi dirbti komandoje, sutelkti dėmesį, laikytis taisyklių. 2019 m. rugpjūčio 22 dieną tęstinė ugdomoji sportinė veikla vyko mūsų keturmečiams, „Varniukų“ ir „Zyliukų“ grupių vaikams. Utenio stadione vaikus pasitiko labai lauktas ir mylimas „Utenos Utenio“ futbolo klubo vadovas Vaidotas Rastenis ir futbolininkai. Mažieji dieną pradėjo susipažinimu su futbolu, judriais žaidimais stadione ir aikštelėje. Po to piešė ant asfalto, smagiai sprogdino balionus su vandeniu. Žinoma, tvarkėsi, surinko šiukšles. O kokie skanūs pietūs, ypač sriuba, palapinėje! Ačiū Rūtos vyrui Antanui už iš darželio laiku atvežtą šiltą maistą. Gera buvo ilsėtis ir klausytis trenerio Aurimo skaitomos pasakos atsigulus ant didelio čiužinio. Vaikus lydėjo, saugojo, maitino ir prižiūrėjo mokytoja Nijolė Tamošiūnienė ir jos padėjėja Alma Šiaurienė. Azartu žėrinčios vaikų akys yra padėka už nuoširdžią draugystę su futbolininkais ir puikiai praleistą dieną ne darželyje, o lauke.

 

Robotika 2019

VAIKŲ DRAUGYSTĖ SU A. IR M. MIŠKINIŲ VIEŠĄJA BIBLIOTEKA

Utenos vaikų lopšelio–darželio „Gandrelis“ priešmokyklinukai nuo pavasario dažnai ir noriai draugavo su A. ir M. Miškinių viešąja biblioteka. Bibliotekoje buvo laukiami visi vaikai, norintys per papildomas veiklas lavinti informacinių technologijų valdymo gebėjimus, bei socialinės rizikos atskirties vaikai, dalyvavę projekte „Utenos miesto socialinės rizikos vaikų atskirties mažinimas per kultūrines ir edukacines veiklas“ ir lankę IT Kūrybinių dirbtuvių užsiėmimus „Technologijų sala“.

Suaugusiems prižiūrint, saikingai skirtas laikas išmaniosioms technologijoms, niekada niekam nepakenkė. Juk kuo jaunesniame amžiuje vaikai gauna galimybę naudotis IT prietaisais, tuo lengviau jie įsisavina naują informaciją. Naudodamiesi IT vaikai išmoksta raštingumo, skaičiavimo, ankstyvojo programavimo, užsienio kalbų, įgyja socialinių įgūdžių. Todėl biblioteka tampa geriausiu draugu, atradimų vieta vaikams, namuose neturintiems planšetės ar geresnio konstruktoriaus.
Ugdant vaikų socialinę ir emocinę raidą yra svarbi vaiko savivoka, atsakomybė už save ir kitus, socialinis elgesys. Tokiai kompetencijai ugdyti būtina vaikui padėti, palaikyti ir puoselėti orumą, pasitikėjimą savimi bei savo gebėjimais. Jei vaikas varžosi, jam sunku integruotis į aplinką. Informacinės technologijos puikus įrankis tokiai problemai spręsti. Vaikai, kurie sunkiai bendrauja „gyvai“, lengvai socializuojasi per IT priemones. Jie dalyvauja įvairiose pokalbių svetainėse, žaidžia žaidimus, kur vaikai yra kalbinami, skatinami žaisti loginius žaidimus. Taip vaikai lavina mąstymą, skatina pasitikėjimą savimi. Jei vaikas žaidžia žaidimą ir jo rezultatas yra pagyrimas – jis daugiau pasitiki savimi, drąsiau dirba toliau ir kelia savo kompetenciją.
IT yra puiki vaizdinė priemonė įvairių daiktų, priemonių modelių pateikimui. Vaikas gali pats eksperimentuoti, virtualiai kurti savo modelius, stebėti teisingų arba klaidingų veiksmų pasekmes ir džiaugtis savo sėkme.
Kalbos raida – veikti išreiškiant save ir bendraujant su kitais. Šią kompetenciją ugdo vaikai stebėdami kaip rašo, spausdina ar kompiuteriu renka tekstą suaugusieji. Taip taikant naujas technologijas sudaromos vaikams sąlygos veikiant patirti malonių išgyvenimų. Dirbdami su klaviatūra ir programomis, jie turi galimybę pažinti abėcėlę.
Meninė kompetencija – įsivaizduoti, pajausti, kurti, grožėtis. Tai kompetencija, kuri žadina teigiamą nuostatą meninei veiklai ir menui, skatina išgyventi kūrybinį džiaugsmą, pasitenkinimą bei sėkmės jausmą. Naudojant informacines technologijas vaikai gali dalyvauti meninėje veikloje.
Fizinė vaiko raida – sveikai gyventi, saugiai judėti ir veikti. Vaikas turi įvaldyti pagrindinius judėjimo įgūdžius. Įvaldyti smulkiuosius motorinius įgūdžius. Išmaniosios technologijos – tai įrankis, tinkantis skatinti fizinę raidą kitaip. Naudodamiesi klaviatūra, naudodami valdiklį, judindami kompiuterinę pelę, konstruodami, vaikai lavina judesių koordinaciją, smulkiąją motoriką.
Valdydamas išmanųjį įrenginį, vaikas turi suvokti bei išmokti stebėti ekrane numatytus žingsnius ir sugebėti sukonstruoti vieną ar kitą žaislą. Po to suprasti, kokią programą reikia parašyti, kad jų sukonstruotas žaislas ar priemonė atgytų. Visi vykdomi veiksmai reikalauja kantrybės, atidumo, susikaupimo.
Mūsų darželio vaikams labai greitai prabėgdavo IT užsiėmimams skirtas laikas A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Jie su nekantrumu laukdavo šių užsiėmimų. Kiekvienas sulaukdavo daug dėmesio. Visi vaikai labai dėkingi už įdomias ir naudingas veiklas bei kantrybę.
Mokytoja Aušra Raginienė

Svečiuose vienuolis Egidijus 2019

2019 m. birželio 26 dieną vaikus darželyje aplankė vienuolis Egidijus. Jis papasakojo savo gyvenimo istoriją, kad kilęs iš Belgijos, gyvena Zarasų rajone Baltriškių tiberiados bendruomenės vienuolyne, sėja javus, augina daržoves, dirba traktoriumi, gamina sau maistą, prižiūri bites, netgi laiko asilus. Pritardamas gitara vaikus pamokė gražių giesmių apie dievulį. Vaikai pažadėjo neužmiršti trijų stebuklingų dievo labai mylimų žodžių: ačiū, prašau, atsiprašau. Visi vaišinosi labai skaniu sūriu, kvepiančiu mėtomis ir gaiviu gėrimu. Vienuolį pakvietė ir renginį organizavo mokytojos Ingrida Navikienė ir Rūta Paukštienė.

 

Kai gamta klesti, auga, žydi...

Kai gamta klesti, auga, žydi, kupa, švenčiama Rasos, Joninių šventė. Nuo senų senovės žmonės laukdami Joninių, eidavo rinkti žolynų, nes būtent tuo metu žolelės turi daugiausia jėgų, vaistažolės - gydomųjų savybių. Prieš Jonines visas darželio koridorius kvepėjo žolelėmis. Priešmokyklinukai vidiniame kiemelyje tvarkė vaistažolių daržą. Vaikai ravėjo, laistė, skynė, rinko ir rūšiavo žoleles. Bandė prisiminti jų pavadinimus, dėliojo, uostė ir svėrė. Šaunuoliai! Puikiai padirbėjo! Kai žolelės išdžius, mūsų darželis turės įvairių vaistažolių ir galės gerti vaistingąsias arbatas ištisus metus. Visi užsukę į svečius galės jomis pasivaišinti. Vyresni vaikai rūpinasi ne tik savo, bet ir mažesnių draugų, darbuotojų sveikata. Manome gripas ir kitos ligos bus nebaisios. Mokytoja Aušra Raginienė pasakojo, apie lietuvių liaudies papročius, tradicijas, paaiškino, kaip reikia pasirūpinti vaistažolių daržu, bei pamokė kaip vaistažoles rinkti. 

 

Facebook

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 

Dėmesio tėveliams!

Už vaikų išlaikymą darželyje mokėkite:

į AB Šiaulių banko sąskaitą LT417181100000142761.

 

LR Švietimo ir mokslo ministerija >>> 

Utenos rajono savivaldybė >>>

Utenos rajono savivaldybės Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyrius >>>

Utenos rajono pedagoginė psichologinė tarnyba >>> 

Utenos švietimo centras >>>

Utenos kultūros centras >>>

ERASMUS+ LELETO leidinys

lt leidinys leleto en leidinys leleto

 

logo

 

Tarnybinės etikos patarėjas: https://vtek.lt/patarejas/ 

 

laisvos vietos

 

 

tevu linija internetas

 

 

 

Tu ne vienas

 

gdggasvzx

 Sveikatiada

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright (c) www.gandrelis.utena.lm.lt 2015. All rights reserved.
Designed by olwebdesign.com