banner1

banner4

Projekto „PlayMakers“ II etapo užbaigimas 2022

Smagiai užbaigtas antrasis Lietuvos masinio futbolo asociacijos, atsakingos už masinio futbolo populiarinimą ir plėtrą šalyje, vykdomo projekto „PlayMakers“ etapas, vykęs 2022 m. kovo - gegužės mėnesiais. Po darželyje organizuotų užsiėmimų birželio 3 dieną vyko smagi sporto šventė Utenos Dauniškio gimnazijos stadione. Renginį pradėjo ir apšilimą darė darželio „Gandrelis“ šokėjos su vadove Inga Ivanauskiene bei darželio „Saulutė“ šokėjos su mokytoja Asta Straižiene. Renginio organizatorė - Rūta Paukštienė, renginio balsas -  Laisvida Pakenienė. Futbolą pamėgusias dalyves ir visus susirinkusius pasveikino projekto vadovė Greta Valikonienė ir darželio „Gandrelis“ direktorė Diana Kraujalienė. Mergaitės iš darželių „Saulutė“ ir „Gandrelis“ 6 stotelėse atliko įdomias užduotis, susijusias su filmų „Ledo šalis“ ir „Nerealieji“ herojų nuotykiais. Užduotis suplanavo trenerė Augustė Andrijevskytė. Renginiui talkino fulbolo klubas „Utenos Utenis“. Mergaitės žaidė atlikdamos specialias misijas: užtvankos statymas, bėgimas per vandenyną, lyderio sekimas, kova su blogomis dvasiomis, sraigtasparnio skrydis, tvarkos namuose darymas. Vaikai piešė, lankstė lėktuvėlius, kuriuos paleido skristi, sugalvoję savo svajones. Šventė baigėsi bendru šūkiu ir dovanomis. Mergaitės džiaugėsi draugišku bendravimu ir gavo diplomus, saldainių, marškinėlius. Esame įsitikinę, kad toks įdomus futbolas naudingas sveikatai ir savijautai, gerina socialinius ir platesnius gyvenimo įgūdžius, ateityje turės teigiamos įtakos mergaičių mokymuisi ir darbui.  

 

Sportuojanti vaikystė 2022

2022 m. birželio 1 dieną kartu su Utenos šeimos ir vaiko gerovės centru ir VO „Gelbėkit vaikus“ organizavome renginį skirtą tarptautinei Vaikų gynimo dienai. Pakviesti Utenos rajono globojami vaikai ir vaikai iš Ukrainos. Darželio vaikų ir svečių komandos atliko įvairias žaismingas sportines užduotis su futbolo kamuoliais, spalvotu parašiutu, kubu, rungtyniavo estafetėse.

Projekto sportines užduotis organizavo socialinė pedagogė Rūta Paukštienė ir Ligita Arbočienė. Pozityvų pavyzdį savo entuziazmu vaikams rodė darželio mokytojos Laisvida Pakenienė, Zita Vilkickienė, Danutė Bertašiūtė, Jūratė Trinkūnienė, Vilma Čekienė ir kitos. Visi darė apšilimą ir gerą nuotaiką sugavo kartu su šokėjais, vadovaujamais mokytojos Ingos Ivanauskienės.

Už pagalbą dėkojame „Utenos Utenio“ treneriui Arūnui Rasteniui, trenerėms Augustei Andrijevskytei, Kotrynai Samochvalovaitei ir žaidėjoms.

Aktyvi sportinė veikla vaikams puiki priemonė stiprinti fizinę sveikatą, skiepyti meilę sportui ir aktyviam gyvenimo būdui. Smagu žaisti su skirtingo amžiaus vaikais, mokytis gražiai bendrauti. 

 

 

Aktyvi šeima 2022

2022 m. gegužės 27 dieną Utenio stadione į sportinį renginį susirinko aštuonių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų ir tėvų komandos iš Utenos vaikų lopšelių-darželių „Gandrelis“, „Saulutė“, „Pasaka“, „Želmenėlis“, „Šaltinėlis“, „Voveraitė“ ir Utenos mokyklų-darželių „Eglutė“ ir „Varpelis“. Vaikai dalyvavo estafetėse, aplink kliūtis varė kamuolius, iš kubelių statė bokštą, žaidė futbolą su gimnastikos kamuoliu, užrištomis akimis, susikabinę rankomis, o įdomiausia buvo žaisti futbolą ne bėgiojant, o vaikščiojant. Rungtyse talkino futbolininkai treneriai iš Utenos futbolo klubo „Utenos Utenis“. 

Renginyje buvo 198 užsiregistravę dalyviai: vaikai, mamos, tėčiai, broliai, sesės, mokytojos, įskaitant direktores ir pavaduotojas. Rungtis stadione stebėjo ir komandas palaikė būrys sirgalių. 

Renginys organizuotas pagal Utenos vaikų lopšelio-darželio „Gandrelis“ vykdomą sportinį projektą „Atsigręžk, padėk, galėsiu!“ Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, jį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Renginio tikslas – skatinti fizinį aktyvumą šeimoje, didinant visuomenės motyvaciją saugoti ir stiprinti savo ir artimųjų sveikatą. Viso projekto ir renginio įdomių rungčių organizatorė - Rūta Paukštienė. Renginio vedėja – Laisvida Pakenienė. Renginį pradėjo ir apšildė mūsų darželio šokėjų grupė su mokytoja Inga Ivanauskiene, savo pasirodymu renginį papuošė Utenos vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ šokėjos su mokytoja Asta Straižiene.

Renginio organizatoriai: Utenos vaikų lopšelis-darželis „Gandrelis“, Utenos vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“, Utenos futbolo klubas „Utenos Utenis“, Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Renginio partneriai: Utenos apskrities futbolo asociacija,  Utenos rajono savivaldybė, VšĮ Utenos radijas, laikraštis „Utenos diena“.

Vaikai gavo ne tik sportinio azarto malonumą, bet ir gražaus bendravimo pavyzdį. Dovanų vaikams įteikė mūsų darželis, Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Utenos futbolo klubas „Utenos Utenis“, o futbolininkams - Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Paulius Čyvas.

Svarbiausias renginio motyvas yra pozityvių asmeninių nuostatų į viso gyvenimo fizinį aktyvumą, kaip sveikatos stiprinimo priemonę, diegimas ir įtvirtinimas per aktyvų dalyvavimą.

 

Pažintis su „Muzikos namais“ 2022

2022 m. gegužės 24 dieną „Žvirbliukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupės vaikai lankėsi Utenos meno mokyklos Muzikos skyriuje. Fortepijono skyriaus vedėja Ingrida Dirmienė vaikus supažindino su „Muzikos namais“, parodė kur ir kokiais instrumentais vaikai mokosi groti. Aplankėme smuiko klasę, mušamųjų instrumentų klasę, pučiamųjų, akordeono, liaudies instrumentų ir fortepijono klases. Viešnagę užbaigėme mokyklos salėje. Vaikai sužinojo kam salėje reikalinga scena. Susipažindino su instrumentų karaliumi fortepijonu, smuiku, fleita ir išilgine fleita, su akordeonu, su saksofonu ir klarnetu, įvairiais mušamaisiais instrumentais. Susipažino ir su liaudiškais instrumentais: ragais, armonika, aukštaitiškomis kanklytėmis, cimbolais, tamburinais. Mokytojai papasakojo apie instrumentus,  pademonstravo jų skambėjimo galimybes ir ypatumus. Teisingai atsakę į mokytojų klausimus, vaikai buvo apdovanoti knygelėmis. Fortepijonu, smuiku, saksofonu ir klarnetu muzikos kūrinėlius atliko ir meno mokyklos auklėtiniai. Vaikai ne tik klausėsi, bet ir patys galėjo prisiliesti ir pabandyti groti įvairiais instrumentais.

Meninio ugdymo mokytoja Elena Zabukienė

Judėjimo sveikatos labui diena 2022

2022 m. gegužės 12 dieną „Šarkiukų“ grupės vaikai dalyvavo švenčiant Pasaulinę Judėjimo sveikatos labui dieną. Kartu su grupės auklėtoja Brigita Kavolėliene ir mokytojos padėjėja Danute Čiriene kalbėjome vaikučiams apie  judėjimo naudą sveikatai. Judėjimas – tai sveikiausia dovana, kurią galime pasidovanoti patys sau. Kiekvieną dieną turime pasidovanoti šią nuostabią dovaną! Visada būkime aktyvūs ir daug judėkime! Judėkime, kad augdami, jau nuo mažų dienų, galėtume džiaugtis sveikatos vaisiais. Švenčiant šventę, vaikučiai šoko interaktyvius šokius, mankštino akytes ir žiūrėjo mokomąjį animacinį filmuką apie judėjimo naudą. Vaikučiams suteikta pamokančių žinių apie judėjimo džiaugsmą ir sveikatą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Kristina Jasiūnienė

 

„Lietuvos mažųjų žaidynių“ festivalis Jonavoje 2022

2022 m. gegužės 8 dieną Jonavoje vyko sporto šventė „Lietuvos mažųjų žaidynės“. Tai  puiki priemonė skatinanti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį sportą. Festivalyje dalyvavo 216 darželinukų iš skirtingų ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Sportinėse rungtyse išbandė jėgas komandos iš Jonavos, Kauno bei Utenos. Kiekvieną iš 36 dalyvavusių komandų sudarė 3 mergaitės, 3 berniukai ir 2 pedagogai. Vaikų komandą paruošė ir išvyką organizavo mokytojos: Vilma Čekienė, Rūta Paukštienė ir Brigita Kavolėlienė. Vyko komandų estafečių varžybos, kur vaikai ne tik sportavo, bet ir liejo savo emocijas. Dalyviams iš „Geniukų“ grupės: Marijonui, Joriui, Dovydui, Deimantei, Lėjai, Viltei labai padėjo aktyvi palaikymo komanda – tėveliai ir mamytės.  

Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Mažuosius sportininkus aplankė Lietuvos plaukimo rekordininkė Ugnė Mažutaitytė.

Esame dėkingi projekto organizatoriams: Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui ir Respublikinei ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijai už bendravimo ir bendradarbiavimo galimybes, olimpinių vertybių, tokių kaip draugystė, tobulėjimas ir pagarba, diegimą.

Facebook

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 

Dėmesio tėveliams!
Už vaikų išlaikymą darželyje mokėkite į
AB Šiaulių banko sąskaitą LT417181100000142761.
Paremkite mus pasinaudodami internetine bankininkyste:
Gavėjas: Utenos vaikų lopšelis-darželis „Gandrelis“
Sąsk. Nr. AB Šiaulių bankas LT 147 181 1000 0014 2762
Mokėjimo paskirtis: Parama
Ačiū!
Pagalba vaikams

https://www.smm.lt/

https://www.utena.lt/index.php/lt/

Svietimas


https://usc.utena.lm.lt/

http://www.utenavsb.lt/

http://www.uvb.lt/lt/ 

http://www.kulturautenoje.lt/

 

laisvos vietos

tevu linija internetas

http://www.mazujuzaidynes.lt/

 

Tu ne vienas

gdggasvzx

Sveikatiada

logo 

 

 

 

 

https://www.litnet.lt/lt/ 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright (c) www.gandrelis.utena.lm.lt 2015. All rights reserved.
Designed by olwebdesign.com