Joninių šventimo tradicijos 2023

2023 m. birželio 23 dieną „Pelėdžiukų“ grupės vaikai nuo pavasario augintas daržo gėrybes panaudojo ruošdami pikniką Joninių išvakarėse. Pavasarį pasėtas sėklas (pupelių, žirnių, salotų, baziliko ir kitų prieskoninių augalų) vaikai užaugino grupėje ant palangės. Daržas toliau buvo auginamas lauke. Nuskintus atrinktus augalus vaikai nuplovė, pataupė vandenį, juo palaistydami likusius darže. Valgė pačių paruoštus sumuštinius, obuolius, gėrė vandenį. Linksmai šoko pagal Joninių šventės melodijas. Kepė iš smėlio Joninių bandeles ir jas puošė gėlėmis. Kai pavargo, ilsėjosi ir atsakinėjo į viktorinos klausimus. Prieš pietų poilsį visi klausėsi Žolynų pasakos apie jonvabalį, kurią sekė etnomuzikologė Liuda Liaudanskaitė. Sužinojo apie Joninių (Rasų) šventimo tradicijas ir jų prasmę.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Raginienė

Su „Varniukų“ ir „Šarkiukų“ grupių vaikais susipažinome su Jonių tradicijomis, sužinojome, kad jas vadina ir Rasų, Kupolės švente, kad naktis pati trumpiausia, o diena ilgiausia. Rišome kiekvienas savo kupolę iš pievos augalų, klausėme lietuvių liaudies sutartinių, šokome ratelyje. Vaikai labai džiaugėsi, kad galės kupoles parsinešti namo.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ingrida Navikienė