Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti.

Dalyvavimas projektuose

Kūrybinis projektas „Pagaukime laimę!“
Kūrybinis projektas „Pagaukime laimę!“ – sėkmingai įgyvendintas. Projektas skirtas paminėti tarptautinėms dienoms: I etapas - 2022 m. Pagalvių mūšio dienai, II etapas - 2023 m. Miego dienai, III etapas - 2024 m. Laimės dienai, baigtas.                      
Laimę gaudė ir ieškojo savitų būdų, priemonių, metodų stresui, pykčiui, agresijai nugalėti ir netradiciškai paminėjo tarptautines dienas respublikos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniai  su ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo mokytojais, pagalbos specialistais, meninio ugdymo mokytojais  tėvais, globėjais.                     
Projekto veiklas kūrė, inicijavo ir įgyvendino darželyje: meninio ugdymo (dailės) mokytoja Ingrida Navikienė, socialinė pedagogė Rūta Paukštienė  ir specialioji pedagogė Ligita Arbočienė.  Projekto simboliu tapo gandras, kurį sukūrė meninio ugdymo mokytoja Ingrida Navikienė.
Pirmaisiais metais vaikučiai ir mokytojos smagiai dalyvavo pagalvių mūšyje, žaidė „Pagalvių kvadratą“. Antraisiais metais į projektą įsitraukė ir „Varniukų“, „Ančiukų“ grupių tėveliai: skaitė pasakas prieš miegą. Pati smagiausia ir šauniausia veikla – pižamų madų demonstravimas ir diskoteka su „Pelėdžiukų“ grupės vaikais ir  mokytojomis. Tretieji projekto metai buvo kupini idėjų ir sumanymų. Tėveliai su vaikučiais lankėsi kupole, kuriame gyvena Laimė. Ten rašė savo mintis kada jie jaučiasi laimingi, fotografavosi sėdėdami ant Laimės suoliuko. Kupolo erdvėje veikia vyresniųjų grupių vaikų piešinių paroda. Mokytojos ir mokytojų padėjėjos piešė fraktalus popietėje „Laimė būti ramomis“. Saulėtą kovo 21d. rytą dovanojome saulytes vaikučiams, o tėveliaims puikią nuotaiką prieš dienos darbus. Taip paminėjome pasaulinę žmonių su Dauno sindromu dieną. Vyresnieji priešmokyklinukai smagiai šoko Laimės diskotekoje.
Visus tris metus džiugino savo veiklomis „Varniukų“, „Geniukų“ ir „Zyliukų“ grupių mokytojos su ugdytiniais. „Varniukų“ grupės mokytojos šiais metais  surengė sportinę popietę „Laimė būti su tėčiu“. „Geniukų“ grupės vaikučiai dalino Laimės gėlytes praeiviams, pardavėjoms, taip dalindamiesi savo laime. „Zyliukų“ grupės vaikai pasidalino savo laimingomis akimirkomis su viso projekto dalyviais: „laimė tai kurti, šokti, dainuoti, turėti draugų“.
Laimė yra tarsi vaikas, jai reikia leisti užaugti.  (Charlesas L. Morganas)          
Projekto koordinatorė  specialioji pedagogė Ligita Arbočienė.
 

Projektas „Futboliukas“

Futboliukas
Futboliukas

 Dalyvaujame respublikiniame ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Futboliukas". Projekto organizatoriai – Lietuvos futbolo federacija (LFF) kartu su Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA). „Futboliukas“ - tai paprasta futbolo atmaina, kuri žaidžiama salėje ir lauke 3 prieš 3 netradicinėse erdvėse. Kiekvieną  mėnesį vaikų laukia nauji iššūkiai ir išbandymai, nes futbolą galima pažinti ne tik žaidžiant aikštelėje, bet ir kuriant, atliekant įvairias lavinamąsias užduotis, vaidybą, bendravimą. Visa tai leidžia suvokti futbolą kaip veiklą, apjungiančią įvairias veiklos sritis. Projekto tikslas – naudojant žaidimus ir pedagoginę „smagaus futbolo žaidimo koncepciją“ suteikti vertingos ir praturtinančios žaidimo patirties vaikams, taip pat populiarinti futbolą, sudominant jaunuosius žaidėjus ir ugdant įvairiausius jų talentus. Organizuojant žaidimus siekiama skatinti bei stiprinti draugystę ir sportinį bendradarbiavimą tarp projekto organizatorių, dalyvių, o taip pat ir kaimyninių bendruomenių. Darželyje projekto veiklas koordinuoja socialinė pedagogė Rūta Paukštienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Brigita Kavolėlienė.

Projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“

LTMZ

Dalyvaujame Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“. Nuo 2014 netų projektą organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Projekto tikslas - didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus. Projekto metu siekiama įtraukti 1,5–7 metų vaikus į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas, taip skatinant džiaugsmą sportuoti, bendrauti, patirti gerų emocijų ir nuo mažų dienų stiprinti sveikatą. Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

2024 metais, 10-ą kartą vyksiančiose žaidynėse pirmą kartą dalyvaus 440 ikimokyklinių ugdymo įstaigų iš visų 60 Lietuvos savivaldybių! Džiaugiamės, kad mūsų darželis vėl dalyvaus šiame projekte. Pirmasis projekto etapas ikimokyklinio amžiaus vaikams prasidės jau vasario mėnesį. Jo metu vaikai, pedagogai ir šeimos nariai bus kviečiami dalyvauti virtualiuose fizio aktyvumo užsiėmimuose. Antrojo etapo metu dalyviai organizuos LTMŽ festivalius savo įstaigose, o sezono pabaiga bus pažymėta penkiais finaliniais žaidynių festivaliais skirtinguose Lietuvos miestuose, kur susitiks skirtingų ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos. Mūsų darželyje projektą koordinuoja mokytojos: Vilma Čekienė ir Brigita Kavolėlienė, veiklų ir varžybų organizavimo grupės narės: Rūta Paukštienė ir Miglė Vilčinskienė.

Gamtosauginis projektas „Maži darbai - tvari ateitis“

Už tvarią ateitį!
Už tvarią ateitį!
Projekto tikslas - ugdyti vaikų ekologinę savimonę ir vertybinį santykį su gamta, igyvendinant STEAM veiklas ugdymo procese. Projektu siekiama skiepyti meilę gamtai ir vykdyti kuo daugiau veiklų natūralioje gamtinėje aplinkoje. Projektas įgyvendinamas pagal Utenos rajono savivaldybės Aplinkos apsaugos programos Nr. 05 2022-2024 metų strateginio veiklos plano priemonę Nr. 05.1.1.06 „Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos vykdymas". Projekto trukmė: 2022 - 2024 m. Projekto vykdytojai: mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą: Brigita Kavolėlienė, Danguolė Valavičienė ir mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Regina Nalivaikienė.
I etapas nuo 2022-03-01 iki 2022-12-31. Projektui skirta 400 Eur lėšų. 
II etapas nuo 2023-03-01 iki 2023-12-31. 
III etapas nuo 2024-03-01 iki 2024-12-31.

 

Tarptautinės programos „eTwinning“ projektas „My colorful world“

eTwinning
eTwinning

2024 metais dalyvaujame Europos programos „eTwinning“ projekte „My colorful world“. Pagrindinis programos tikslai: suteikti galimybę visoms Europos mokykloms rengti pedagoginius projektus su užsienio šalių mokyklomis, skatinti naujoviškus bendradarbiavimo metodus, perduoti kokybiškus ugdymo metodus, įtvirtinti kalbų mokymąsi ir tarpkultūrinį dialogą. Projekte bendraujame su Turkijos, Rumunijos ir Lietuvos mokyklomis ir darželiais. Projekto STEAM veiklas vykdo „Pelėdžiukų“ ir „Ančiukų“ grupių mokytojos Aušra Raginienė, Zita Pelakauskienė, Irena Surgailienė, Gintarė Grigalė ir jų padėjėjos: Edita Plepienė, Laimutė Vilutienė, Alma Aželienė.

https://www.gandrelis.utena.lm.lt/lt-lt/915-mano-spalvotas-pasaulis-2024

.https://www.gandrelis.utena.lm.lt/en/  

   

Projektas „PlayMakers“ 

.
.
Dalyvaujame naujame UEFA, „Disney“ ir Lietuvos futbolo federacijos projekte. Kaip žinia, futbolas padeda užmegzti draugystes, įgyti daugiau pasitikėjimo savimi, sustiprinti sveikatą, įgyti įvairių gyvenimo įgūdžių. Nauja futbolo programa skirta 5-8 metų mergaitėms, kurios išmoks žaisti futbolą pasitelkiant „Disney“ filmų „Ledo šalis 2“ ir „Nerealieji 2“  herojų pasakojamas istorijas bei nuotykius.
Draugystė Saugi ir draugiška aplinka žaisti bei išplėsti pažįstamų ratą.
Sveikata ir pasitikėjimas Mergaičių įtraukimas į fizinę veiklą per įvairius užsiėmimus, futbolą ir jų mėgstamiausius „Disney“ personažus.
Socialiniai įgūdžiai Įkvepianti ir įtraukianti veikla, padedanti įgyti įvairių gyvenimų įgūdžių.
Meilė futbolui „Playmakers“ projektas sužadins meilę futbolui per linksmas ir įtraukiančias „Disney“ istorijas.
Vienas iš šio projekto centų - FK „Utenos Utenis“ ir Utenos vaikų lopšelis-darželis „Gandrelis“.

Projektas vykdomas:

2021 m. liepos – 2023 m. birželio mėnesiais. Pirmasis etapas 2021 m. lapkričio mėn. - 2022 m. sausio mėn. Antrasis 2022 m. kovo mėn. - 2022 metų gegužės mėn. Trečiasis 2022 m. lapkričio mėn. - 2023 m. sausio mėn. Ketvirtasis 2023 m. kovo mėn. - 2023 m. gegužės mėn. Iš projekto gautos lėšos: 800 Eur.  

2024-2027 m. atsinaujinęs UEFA „Playmakers“ projektas tavo vienu iš masiškiausių visoje Europoje. Pažymėtina, kad net 73 tūkstančiai mergaičių iš Europos nuo 2020 metų tapo „Playmakers“ programos dalimi, o prie šios gausos prisidėjo ir 3224 lietuvių. Įvertinus projekto sėkmę, nuspręsta jį pratęsti iki 2027-ųjų, tokiu būdu įtraukiant į futbolą dar daugiau mergaičių. „Playmakers“ užsiėmimai Lietuvoje vyks 30-yje centrų, o kiekvienas iš jų įtrauks po 30 mergaičių. Užsiėmimų procesas yra rengiamas pagal „Disney“ filmų „Ledo šalis 2“, „Nerealieji 2“, „Vajana“ herojų istorijas, o nuo šių metų jį papildys filmas „Encanto“. Projekto organizatoriai parengė naujos knygutės lietuvių kalba su užduotimis, kurios bus įteiktos visoms organizacijoms projekto dalyvėms. 2024 metais užsiėmimai vyks Utenos Krašuonos progimnazijoje, kuriuos ves futbolo treneris Arūnas Rastenis, socialinė pedagogė Rūta Paukštienė ir mokytoja Brigita Kavolėlienė.

https://www.gandrelis.utena.lm.lt/lt-lt/677-projekto-playmakers-mokymai-2021

https://www.gandrelis.utena.lm.lt/lt-lt/697-uefa-programa-playmakers-2021

https://www.gandrelis.utena.lm.lt/lt-lt/720-projekto-playmakers-i-etapo-uzbaigimas-2022

https://www.gandrelis.utena.lm.lt/lt-lt/856-projektas-playmakers-2023

https://www.gandrelis.utena.lm.lt/lt-lt/869-projektas-playmakers-tesiasi-2023

https://www.gandrelis.utena.lm.lt/lt-lt/920-atsinaujines-playmakers-projektas-2024

 

Projektas „Kartu paskaitykime knygelę“

2022-2023 metais mūsų darželio vaikučiai dalyvavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų bei pradinio ugdymo mokinių tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“, kurį organizuoja Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio specialioji pedagogė ir logopedė Gilija Gajauskienė. Projektas ypač aktualus skaitmeniniame amžiuje.
Vaikų sudominimas patrauklia kūryba dar ankstyvajame amžiuje yra svarbus, nes skatina domėtis knygomis ateityje, lavina mąstymą bei turtina kalbą, puoselėja mūsų šalies kultūrą ir tautinę tapatybę. Ikimokyklinio/priešmokyklinio amžiaus vaikai dar negeba išsamiai analizuoti kūryboje slypinčios informacijos, tačiau tai, kaip jie suvokia girdėtą tekstą, gali išreikšti piešiniu, iliustracija arba lipdiniu. Kūrybinis darbas ir yra pirmoji vaiko teksto suvokimo išraiška. Mokantiems skaityti vaikams, internetas vis labiau užgožia knygų skaitymą, kuriame informacija grįsta paprastu žodžiu. Knygų puslapiuose išspausdintas tekstas yra išraiškingesnis, informacija geriau suvokiama. Toks – linijinis - skaitymas yra naudingas vaiko fizinei ir psichinei sveikatai, nes lavina smegenis labiau įsigilinti į tekstą, generuoja kūrybines mintis, lavina vaizduotę. Tai ypač aktualu dar tik besimokantiems skaityti ar neseniai to išmokusiems vaikams. Ankstyvas santykis su knyga padeda ne tik plėsti žodyną, lavinti emocinį intelektą, bet ir mokytis sutelkti dėmesį, vertinti ir analizuoti gaunamą informaciją.
Evelinos Daciūtės kūrybą galima priskirti prie tų, kurios domina vaikus: poezija – žaisminga ir lengvai įsimenama, o tekstai knygelėse – prasmingi ir įdomūs. Patys garsiausi rašytojos kūriniai – „Laimė yra lapė“ ir „Drambliai eina į svečius“ keliauja po pasaulį, yra išversti į kelias užsienio kalbas (anglų, kinų, rusų ir kt.).
Projekte dalyvavo net šešių grupių vaikai. Projektą pradėjome apsilankymu knygų namučiuose – A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Knygų namučiuose lankėsi „Pelėdžiukų“. „Varniukų“ ir „Ančiukų“ grupių vaikai. O vėliau kibome į darbus: skaitėme, vartėme, klausėmės, spalvinome, piešėme, dalinomės knygelėmis, ėjome vieni pas kitus į svečius.
Šiais metais prie projekto prisijungė net „Varniukų“ grupės mergaitės Benitos tėvelis su mama. Vaikai susidomėję klausėsi istorijos „Diena, kai nieko nenutiko“. „Žvirbliukų“ grupės vaikučiams knygelę „Meškiai eina į mokyklą“ prieš miegą skaitė Utenos futbolo klubo „Utenis“ treneris Aurimas Meidus. O kaip smagu klausytis istorijos apie lapę „Laimė yra lapė“, kai skaito vyresnis draugas! Edvinas Zakarauskas iš „Pelėdžiukų“ grupės skaitė „Geniukų“ ir „Zyliukų“ grupių mažiesiems. Smagias veiklas organizavo ir „Šarkiukų“ grupės auklėtojos.
Dalyvių gausa ir veiklų įvairovė sužavėjo projekto organizatorę Giliją Gajauskienę ir rašytoją Eveliną Daciūtę. Rašytoja atsiuntė sveikinimo atvirukus su mielais palinkėjimais.
Projekto organizatorė specialioji pedagogė Ligita Arbočienė, vykdytojos: Ingrida Navikienė, Danguolė Valavičienė, Brigita Kavolėlienė, Dalia Bubinienė, Zita Pelakauskienė, Aušra Raginienė.

 

Projektas „Į muzikos šalį 2024“

Į muzikos šalį ledo ritmu
Į muzikos šalį ledo ritmu
Organizuojame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų tęstinį respublikinį muzikinį projektą „Į muzikos šalį“ tema „Į muzikos šalį ledo ritmu“. 
Projekto tikslas - plėtoti vaiko saviraišką, pasitelkiant kūrybiškumą ir fantaziją iš mūsų aplinkoje esančių antrinių medžiagų ir gamtoje randamų žaliavų, gaminant muzikos instrumentus ir jais muzikuojant. Projektą organizuoja meninio ugdymo mokytoja metodininkė Elena Zabukienė. Jai padeda mokytojo padėjėja Aušra Slapšienė. Laukiame kuo daugiau dalyvių iš visų šalies miestų ir miestelių. Projektas vykdomas nuo 2023 m. gruodžio 4 d. iki 2024 m. vasario 29 d. 
Dalyvauja 40 respublikos ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų ugdytiniai, jų šeimų nariai, meninio ugdymo mokytojai, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai.

 

 Projektas „Į muzikos šalį 2023“ 

Į muzikos šalį žiemos ritmu
Į muzikos šalį žiemos ritmu
Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų  tęstinio respublikinio muzikinio projekto „Į muzikos šalį“ 2023 „Į muzikos šalį žiemos ritmu“ tikslas plėtoti vaiko saviraišką, pasitelkiant kūrybiškumą ir fantaziją iš mūsų aplinkoje esančių antrinių medžiagų ir gamtoje randamų žaliavų, gaminant muzikos instrumentus ir jais muzikuojant. Uždaviniai:
1. Ugdyti vaikų kūrybiškumą, vaizduotę, meninę saviraišką.
2. Supažindinti su ledo, sniego skambėjimo ypatybėmis ir jo panaudojimo galimybėmis kūryboje.
3. Skatinti domėtis gamta ir mokyti vaikus kūryboje naudoti gamtos dovanas, jas tausojant.
4. Muzikuojant ledo, sniego instrumentais praturtinti vaiko emocinį pasaulį.
5. Skatinti įstaigos bendruomenės narių bendradarbiavimą.
6. Skatinti pedagogų bendravimą ir bendradarbiavimą dalinantis gerąja patirtimi.
Kviečiami dalyvauti respublikos ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų ugdytiniai, jų šeimų nariai, meninio ugdymo mokytojai, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai.
Projekto organizatorė meninio ugdymo mokytoja Elena Zabukienė.
Projektas vykdomas nuo 2023 m. sausio 3 d. iki 2023 m. vasario 28 d.
Pažiūrėkite:
1. Utenos vaikų lopšelis-darželis „Gandrelis“,„Žvirbliukų“ gr. 6-7 m. vaikai, meninio ugdymo mokytoja metodininkė Elena Zabukienė, mokytojos padėjėja Aušra Slapšienė: https://youtu.be/9N-doHW_3JE
2. Kauno lopšelis-darželis „Žingsnelis“, grupė „Mažieji gandriukai“, 3 m. vaikai, meninio ugdymo (muzikos) mokytoja metodininkė Kristina Saulevičienė, mokytoja Rugilė Joniškytė: https://youtu.be/6lmrCVYyRQY
3. Buivydiškių pagrindinė mokykla, „Žiemos pokštai“, 5-6 m. vaikai: meninio ugdymo mokytoja metodininkė Jurgita Stasiūnienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ieva Pozingienė: https://youtu.be/1iZ54OCwaQI
4. Vilniaus lopšelis-darželis „Jovarėlis“, „Laisvės ritmu“, priešmokyklinio amžiaus vaikai, meninio ugdymo (muzikos) mokytoja Eglė Povilaitienė, mokytojos, dirbančios pagal priešmokyklinio ugdymo programą: Dovilė Lajauskaitė, Rasa Stukaitė, Marija Titienė, Jolanta Davidavičienė, Jolanta Meiduvienė, Modesta Bartkutė: https://youtu.be/cQQh-hAyNlM2
5. Utenos mokykla - vaikų darželis „Varpelis“, „Ledo žirniukai“, „Varliukų“ grupė, 1,2 – 2,9 m. vaikai, ikimokyklinio ugdymo mokytojos Rita Morozovienė, Vilma Rudokienė:https://www.youtube.com/watch?v=4pP-c_glBCA
6. Panevėžio lopšelis-darželis „Jūratė“, „Ledinukų muzika“, 5-6 m. vaikai, vyr. mokytoja Ernesta Mikšienė, mokytoja Ligita Raudžiuvienė, meninio ugdymo mokytoja Simona Karlienė:https://fb.watch/igPO1gFpsD/
8. Kybartų lopšelis-darželis „Ąžuoliukas”, „Improvizacija", 3 m. vaikai, meninio ugdymo mokytoja Inga Leonavičienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Karolina Mikulienė: https://youtu.be/TqGtiliubws
9. Utenos mokykla – vaikų darželis „Varpelis“, „Lediniai skrabaliukai", meninio ugdymo mokytoja Laisvida Pakenienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ina Pažerinienė, 5-6 m. vaikai: https://www.youtube.com/watch?v=vswIIhNmwxY 
10. Plungės lopšelis–darželis „Raudonkepuraitė“, „Ledukų polka“, „Bitutės“ gr. 6 m. vaikai, meninio ugdymo mokytoja Lidija Poškuvienė: https://youtu.be/7SdsbmS5r-Y
11. Kauno r. Jonučių darželis, „Spalvota ledo muzika", „Bitučių" ir „Boružiukų" gr. 2,5-3 m. vaikai, meninio ugdymo mokytoja metodininkė Evelina Butienė, ikimokyklinio ugymo vyresnioji mokytoja Žavinta Vosylienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Erika Kudžmienė:https://youtu.be/iBYwnXv71_U
12. Panevėžio lopšelis-darželis „Aušra", „Linksmieji ledinukai“, 6 m. vaikai, meninio ugdymo mokytoja Rita Jonelytė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Kauneckienė: https://youtu.be/Wxkhvwm9Fdk
13. Šakių rajono Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Vyturėlis“, „Tauškučiai“, „Žiogelių“ gr. 2-3 m. vaikai, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rūta Galinskienė, muzikos pedagogė Aida Rėčkuvienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Bernadeta Garmutė-Gaulienė: https://youtube.com/shorts/kDR8ZGnA3Jc?

Projektas „Į muzikos šalį 2021“ 

logo
logo
Muzika ir ritmas randa kelią į slapčiausią vietą žmogaus sieloje. (Peter Hoeg)
2021 m. vykdomas respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų muzikinis projektas „Į muzikos šalį“. Projekto tikslas - plėtoti vaiko saviraišką, pasitelkiant kūrybiškumą ir fantaziją, iš mūsų aplinkoje esančių antrinių medžiagų ir gamtoje randamų žaliavų, gaminant muzikos instrumentus ir jais muzikuojant. Projekto uždaviniai: ugdyti vaikų kūrybiškumą, vaizduotę, meninę saviraišką, supažindinti su įvairių medžiagų skambėjimo ypatybėmis ir jų panaudojimo galimybėmis kūryboje, skatinti tausoti gamtą naudojant antrines medžiagas, mokyti muzikuojant panaudoti įvairias gamtines žaliavas, įtraukti ugdytinių šeimos narius į projekto veiklas kaupiant antrines ir renkant gamtines žaliavas, skatinti įstaigos bendruomenės narių bendradarbiavimą dalinantis gerąja patirtimi.
Projektas organizuotas penkiais etapais:
2022 metais organizuojamas tęstinis respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų muzikinis projektas „Į muzikos šalį ledo ritmu“.
Projektų organizatorė meninio ugdymo mokytoja Elena Zabukienė.
 

 

Projektas „Atsigręžk, padėk, galėsiu!“

SRF logo
SRF logo
Vykdome Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamo projekto SRF-SIĮ-2021-1-1302 „Atsigręžk, padėk, galėsiu!“ veiklas. Projekto tikslas - skatinti Utenos vaikų lopšelio-darželio „Gandrelis“ bendruomenės narių fizinį aktyvumą, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ar negalios, panaudojant įtraukiojo ugdymo metodus. Sporto projekto uždaviniai: 1. Organizuoti fizinį aktyvumą skatinančias veiklas darželio bendruomenei. 2. Ugdyti vaikų, turinčių specialiųjų ugdymo(si) poreikių ir (ar) negalią, fizinį aktyvumą. Išklausę praktinį seminarą fizinio aktyvumo įvairovės vaikų darželyje tema mokytojai ir pagalbos vaikui specialistai projekto įgyvendinimo laikotarpyje ves veiklas (30 min.) 8 ikimokyklinio, 1 priešmokyklinio ugdymo ir 1 specialiųjų poreikių turinčių vaikų grupėse. Fizinio aktyvumo pratybose vyrauja futbolo ir jogos pratimai. Skatinant fizinį aktyvumą šeimoje, didinant visuomenės motyvaciją saugoti ir stiprinti savo ir artimųjų sveikatą organizuojami renginiai su sportinėmis-pramoginėmis užduotimis įtraukiant miesto bendruomenę. Vaikai sportuodami su šeimų nariais, ugdysis nuostatą: judėti ir patirti judėjimo džiaugsmą; turėti taisyklingą laikyseną; būti atsargiam žaidžiant, judant. Taip pat ugdysis esminius fizinius gebėjimus. Projekto įgyvendinimo pradžia – 2021-06-01. Projekto įgyvendinimo pabaiga – 2023-05-31. Iš projekto gautos lėšos: 9378,50 Eur. Plačiau apie projekto vykdymą: https://www.gandrelis.utena.lm.lt/lt-lt/667-atsigrezk-padek-galesiu-2021

https://www.gandrelis.utena.lm.lt/lt-lt/676-fizinio-aktyvumo-ivairove-vaiku-darzelyje-2021

https://www.gandrelis.utena.lm.lt/lt-lt/679-futboliukas-pas-mus-mielas-draugas-bus-2021

https://udiena.lt/featured/utenio-stadione-netruko-sportinio-azarto/

https://www.utenosutenis.lt/2022/05/31/utenio-stadione-gausus-burys-sporto-entuziastu/

https://www.gandrelis.utena.lm.lt/lt-lt/828-atsigrezk-padek-galesiu-2022 

Utenos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas „Trijų darželių partnerystė: nauda, sklaida, patirtis“ 2022
gandrelis utenos vaiku lopselis darzelis    Eglute    Saltinelio logo 
Projektas inicijuotas trijų Utenos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų, siekiant sukurti draugiškus, profesionalius, bendradarbiavimu grįstus trijų darželių bendruomenių santykius. Projektas įgyvendinamas 2022 m. kovo 1 d. – gruodžio 31 d. 
Projekto tikslas: keičiantis profesine patirtimi, pristatant ir aptariant atviras veiklas, dalyvaujant bendruose kūrybiniuose renginiuose, taikyti naujai atrastus ugdymo metodus, priemones, surasti naujus  socialinius partnerius bendrų profesinių veiklų įgyvendinimui ir emocinei pedagogų ir ugdytinių savijautai gerinti. 
Projekto uždaviniai:
1. Įtvirtinti naujus partneriškus ryšius profesinio tobulėjimo pagrindais;
2. Dalintis gerąja darbo patirtimi pristatant atviras veiklas;
3. Kurti bendrus renginius pasitelkiant skirtingas patirtis ir metodus;
4. Išlaikyti ugdymo įstaigų bendruomenių emocinę savijautą bei pasitenkinimą atliekama veikla;
5. Ugdyti vaikų socialinę-emocinę kompetenciją įvairių netradicinių veiklų ir pramogų metu.
Utenos mokyklos-vaikų darželio „Eglutė“, Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“, Utenos vaikų lopšelio-darželio „Gandrelis“ bendruomenės.

 

Projektas „Inovacijos vaikų darželyje“

.
.
 2021 m. dalyvaujame projekte „Inovacijos vaikų darželyje“, projekto kodas Nr. 0 9.2.1-ESFA-V-726-01-0001. Projekto tikslas – gerinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo praktiką skatinant pokyčius švietimo įstaigų veikloje. Projekto uždavinys – parengti pedagogams ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo metodinės medžiagos rinkinius, skirtus darnaus vystymosi, kūrybingumo kompetencijoms, informacinių technologijų ir STEAM elementams ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo srityse diegti, juos išbandyti ir įdiegti. Projekto puslapis: https://www.nsa.smm.lt/projektai/tiriamieji-projektai/projektas-inovacijos-vaiku-darzelyje/

 

Projektas „Virtualus voratinklis“ 


virtualus voratinklis logo 1

 

 

 

 

2019 m. spalio 8 dieną pasirašyta sutartis su Europos socialinio fondo agentūra dėl projekto NR. 09.2.1-ESFA-K-728-02-0053 „VIRTUALUS VORATINKLIS“. 

Inovacijomis grįsto projekto „Virtualus voratinklis“ tikslas – ugdyti ikimokyklinio amžiaus vaikų socialinio komunikavimo gebėjimus diegiant virtualią aplinką ugdymo(si) procese. Projekto metu, socialinio komunikavimo gebėjimų ugdymui, bus sukurta ir išbandyta e. mokymosi priemonė „Voriukas“ grįsta globalaus pažinimo bei universalaus dizaino principais, taikomos naujosios medijos ugdymo procese ir parengtos jų taikymo rekomendacijos, sukurtas virtualus vaikų pasiekimų stebėjimo įrankis „Voratinklis“, plėtojamos mokytojų dirbančių pagal ikimokyklinio ugdymo programą (toliau-mokytojai) kompetencijos. Projektą įgyvendina šešios Utenos rajono ugdymo įstaigos, vykdančios ikimokyklinį ugdymą: vaikų lopšelis – darželis „Želmenėlis“, vaikų lopšelis – darželis „Voveraitė“, vaikų lopšelis – darželis „Pasaka“; vaikų lopšelis – darželis „Gandrelis“", vaikų lopšelis – darželis „Šaltinėlis“, Krašuonos progimnazijos Tauragnų Eugenijos Šimkūnaitės skyrius. Jas konsultuoja Kauno Prano Daunio ugdymo centras, turintis specialiųjų ugdymosi poreikių vaikų ugdymo patirties. Partnerio – Utenos švietimo centro specialistai talkina rengiant mokytojų kompetencijų plėtojimo programas. Projekto tikslinė grupė – veiklą tobulinančių, ikimokyklinį ugdymą vykdančių švietimo įstaigų mokytojai, kurie mokydamiesi ir dalyvaudami veiklose `diegia pokyčius švietimo įstaigų veikloje. Projektas skatina pokyčius ikimokyklinio ugdymo įstaigų veikloje, nes e. priemones kuria ir taiko praktikoje partnerių mokytojai praktikai, konsultuojami dviejų švietimo konsultantų. Projektas prisideda prie Utenos rajono savivaldybės strateginio plėtros plano 2018-2024 metams švietimui keliamo tikslo – besimokančios bendruomenės kūrimo, LR vyriausybės programos tikslo – darnaus švietimo kūrimo siekimo, Valstybinės švietimo 2013-2022 metų strategijos įgyvendinimo, Lietuvos pažangos strategijos „Lietuva 2030“ siekio tapti sumania šalimi, kurioje gera gyventi ir dirbti. Projekto vykdytojas Utenos vaikų lopšelis – darželis „Želmenėlis“. Projekto vadovė Sigita Balčiūnienė. Projekto koordinatorė  Laura Liobienė.

 

 

 

Utenos vaikų lopšelis-darželis „Gandrelis“
Įstaigos kodas: 190181252
Adresas: Vaižganto g. 38, 28196 Utena
Internetinė svetainė: www.gandrelis.utena.lm.lt 
El. paštas: gandreliomd@gandrelis.utena.lm.lt 
Telefonai: 8 (389) 52 502; 8 (389) 52 761

Copyright (c) www.gandrelis.utena.lm.lt 2015. All rights reserved.
Designed by olwebdesign.com