Aktyvi šeima 2022

2022 m. gegužės 27 d. Utenio stadione į sportinį renginį susirinko aštuonių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų ir tėvų komandos iš Utenos vaikų lopšelių-darželių „Gandrelis“, „Saulutė“, „Pasaka“, „Želmenėlis“, „Šaltinėlis“, „Voveraitė“ ir Utenos mokyklų-darželių „Eglutė“ ir „Varpelis“. Vaikai dalyvavo estafetėse, aplink kliūtis varė kamuolius, iš kubelių statė bokštą, žaidė futbolą su gimnastikos kamuoliu, užrištomis akimis, susikabinę rankomis, o įdomiausia buvo žaisti futbolą ne bėgiojant, o vaikščiojant. Rungtyse talkino futbolininkai treneriai iš Utenos futbolo klubo „Utenos Utenis“.

Renginyje buvo 198 užsiregistravę dalyviai: vaikai, mamos, tėčiai, broliai, sesės, mokytojos, įskaitant direktores ir pavaduotojas. Rungtis stadione stebėjo ir komandas palaikė būrys sirgalių.

Renginys organizuotas pagal Utenos vaikų lopšelio-darželio „Gandrelis“ vykdomą sportinį projektą „Atsigręžk, padėk, galėsiu!“ Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, jį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Renginio tikslas – skatinti fizinį aktyvumą šeimoje, didinant visuomenės motyvaciją saugoti ir stiprinti savo ir artimųjų sveikatą. Viso projekto ir renginio įdomių rungčių organizatorė - Rūta Paukštienė. Renginio vedėja – Laisvida Pakenienė. Renginį pradėjo ir apšildė mūsų darželio šokėjų grupė su mokytoja Inga Ivanauskiene, savo pasirodymu renginį papuošė Utenos vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ šokėjos su mokytoja Asta Straižiene.

Renginio organizatoriai: Utenos vaikų lopšelis-darželis „Gandrelis“, Utenos vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“, Utenos futbolo klubas „Utenos Utenis“, Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Renginio partneriai: Utenos apskrities futbolo asociacija,  Utenos rajono savivaldybė, VšĮ Utenos radijas, laikraštis „Utenos diena“.

Vaikai gavo ne tik sportinio azarto malonumą, bet ir gražaus bendravimo pavyzdį. Dovanų vaikams įteikė mūsų darželis, Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Utenos futbolo klubas „Utenos Utenis“, o futbolininkams - Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Paulius Čyvas.

Svarbiausias renginio motyvas yra pozityvių asmeninių nuostatų į viso gyvenimo fizinį aktyvumą, kaip sveikatos stiprinimo priemonę, diegimas ir įtvirtinimas per aktyvų dalyvavimą.