Įtraukiojo ugdymo ypatumai 2022

2022 m. balandžio 21 dieną darželyje vyko trijų Utenos ikimokyklinio ugdymo įstaigų: Utenos mokyklos-vaikų darželio „Eglutė“, Utenos lopšelio-darželio „Šaltinėlis“, Utenos lopšelio-darželio „Gandrelis“ bendruomenių projekto „Trijų darželių partnerystė: nauda, sklaida, patirtis“  veiklos. Projekto tikslas – sukurti draugiškus, profesionalius, bendradarbiavimu grįstus įstaigų santykius. Mokytoja metodininkė Eglė Sriubienė vedė atvirą veiklą tema „Kelionė po mokslo šalį“. Jai talkino mokytojo padėjėja Aušra Slapšienė. „Geniukų“ grupės vaikai traukinuku, laivu ir net lėktuvu nuotaikingai keliavo po skaičių ir raidžių šalis, atrasdami daug naujo ir įtvirtindami tai, ką jau mokėjo. Išgirdo pirmą žodžio raidę, pasakė ta raide prasidedančius žodžius. Surado skaičių eilėje skaičius kaimynus. Suieškojo paslėptas šviečiančias raides. Surasdami skaičius dideliu telefonu skambino saulei. Deklamavo eilėraštį sudarydami seką iš paveikslėlių. Mokytoja metodininkė Danguolė Valavičienė vedė atvirą veiklą tema „Vaikų Velykėlės“. Su pagalbininke Zuikute netradiciškai kūrė kiaušinius iš gamtinės medžiagos. Mokytoja papasakojo kaip seniau būdavo marginami kiaušiniai. Labai įdomi buvo staigmenų dėžutė, burtai. Vaikai išmoko ne tik naujų žodžių ir sąvokų, bet ir pabandė nuraminti emocijas, kai labai to reikia. Darželyje viešėjo Utenos lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ ir Utenos mokyklos-vaikų darželio „Eglutė“ mokytojos ir direktorės, kurios aptarė atvirų veiklų rezultatus ir numatė tolesnį bendradarbiavimą.