STEAM „Trispalviai eksperimentai“ 2022

Vaikai stebėdami ir eksperimentuodami auga išmintingesni, plečiasi jų akiratis ir kritinis mąstymas.
Pasidžiaukite „Pelėdžiukų“ grupės vaikų darbeliais respublikiniam bandymų ir eksperimentų projektui „Trispalviai eksperimentai'“. Tokie darbai padeda geriau pažinti Lietuvos istoriją, lavina kūrybiškumą. Įtraukiančios STEAM veiklos – tai puikus būdas pažinti, plėtoti vaikams komunikavimo įgūdžius, stiprinti motyvaciją mokytis, domėtis supančia aplinka. Tuo pačiu įtvirtinamos žinios apie mūsų šalies tradicijas ir simboliką, įtraukiant vaikus į STEAM metodu organizuojamas veiklas. STEAM – tai iš anglų kalbos kilęs akronimas, kuriame užšifruotos keturios disciplinos: angl. Science – mokslas, Technology – technologijos, Engineering – inžinerija, Arts – menai ir kūryba ir Math – matematika.
Mokytoja Aušra Raginienė organizavo veiklą ,,Lietuvos vėliavos spalvų mūšis-kova-rungtynės“. Vaikai matavo, svėrė, lygino sodos ir citrinos rūgšties kiekį. Į plastikinius butelius įpylė sodos ir citrinos rūgšties, skirtingų spalvų (geltonos, žalios, raudonos) kiaušinių dažų. Lauke sukasė sniego pilį, į buteliukus su paruoštomis medžiagomis pylė vandenį ir stebėjo kuri spalva pradėjo putoti greičiausiai, o kuri stipriausiai. Eksperimento metu vaikai suprato, kad soda ir citrinos rūgštis reaguoja, išsiskiria dujas, ir gali net sukelti sprogimą. Įsitikino, kad šias dvi medžiagas maišyti pavojinga ir reikia būti atsargiems. Išsiaiškino, kad silpniausia spalva buvo geltona, greičiausia žalia, o stipriausia raudona. Rungtynes laimėjo draugystė. Vaikai pasimokė ir smagiai praleido laiką.

Mokytoja Ingrida Navikienė organizavo veiklą „Muilo burbulų šokis ant trispalvės vėliavos“. Vaikai iš pradžių pakalbėjo apie mūsų tėvynę, prisiminė simbolius, vėliavą, kokia spalvų seka. Nupiešė savo Lietuvą, spalvino vaškinėmis kreidelėmis ir pučiamų burbulų pagalba sukūrė trispalvį foną. Į indelius įpylė dažų, šilto vandens, truputį skysto muilo, viską išmaišė. Dėjo dažus ant piešinio reikalinga seka ir mėgavosi.Eksperimento metu sužinojo, kad galima kitaip spalvinti, kad iš plaučių išpučiamas oras šiltesnis už aplinkos, vadinasi, jis yra lengvesnis. Tačiau burbulai greitai atvėsta ir nusileidžia žemyn.