Paroda „Sužinokime. Tobulėkime. Veikime“ 2019

2019 m. balandžio 24-25 dienomis Utenos Dauniškio gimnazijoje vyko nacionalinė tradicinė renginių paroda „Sužinokime. Tobulėkime. Veikime“ organizuota Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Ugdymo plėtotės centro, bendradarbiaujant su Utenos miesto savivaldybe ir Utenos švietimo centru. Šių metų parodos tema – Prasmės ir atradimų mokykla. Parodos dalyviai stenduose ir klasėse pristatė mokymo(si) priemones, įrangą, edukacines veiklas, sėkmės istorijas ir naujoves.

Opi šių laikų problema – vaikų sveikatingumo indekso mažėjimas. Ikimokyklinis ir priešmokyklinis amžius – palankiausias formuoti įgūdžius, įpročius ir gyvenimo nuostatas. Mūsų lopšelio-darželio komanda (direktorė Diana Kraujalienė ir pedagogės: Ligita Arbočienė, Regina Nalivaikienė, Vilma Čekienė, Rūta Paukštienė) dalinosi patirtimi tema „Sveikatingumo ugdymas per fizines veiklas“. Pristatė pedagogių padarytas ir įsigytas priemones, kurios kūrybingai panaudojamos ne tik sveikatos saugojimo, bet ir socialinei, komunikavimo, mokėjimo mokytis kompetencijoms ugdyti. Lektorės pasiūlė, kaip ugdyti vaikų sveikatingumą per fizines veiklas įvairiose edukacinėse aplinkose (grupėse, kiemelyje, kineziterapijos kabinete, salėje, parke, stadione). Pateikė praktinių pavyzdžių, pademonstravo fizinius pratimus, suteikė galimybę išbandyti priemones, taip pat sužinoti, kaip į veiklas įtraukti ugdytinių šeimas.